English Ukrainian
v4312 PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
Четвер, 21 березня 2019 16:25

Завантажити page white acrobat

https://doi.org/10.17721/2308-135X.2019.43.94-102

УДК 911. 3

Манько Андрій Михайлович, кандидат географічних наук, доцент, Львівський національний університет ім. Івана Франка, м. Львів, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду   

Лесик Ірина Йосипівна, Львівський національний університет ім. Івана Франка, м. Львів, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду       

 

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РЕЛІГІЙНОГО ТУРИЗМУ РИМО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ НА ЛЬВІВЩИНІ

 

Мета нашого дослідження провести комплексний науково-теоретичний аналіз особливостей розвитку релігійного туризму і паломництва римо-католицької церкви у Львівській області.

Методологічну основу нашої роботи складає система загальнонаукових та спеціальних методів пізнання наукових явищ. Загальнонауковий метод об'єднує широкий спектр методів як теоретичних, так і прикладних досліджень. Визначені завдання і предмет дослідження зумовили використання діалектичного, статистичного, формально-логічного, формально-догматичний, системно-структурного, порівняльно-правового, соціологічного та історичного методів.

 Методологічною основою нашої роботи виступає загальнонауковий діалектичний метод, який дає можливість проаналізувати явище релігійного туризму та паломництва у його розвитку, взаємодії та взаємозв’язку з іншими явищами.

Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що висновки і положення даної роботи сприятимуть її подальшому розвитку.

Наукова новизна. Подорожі прочан здійснюються до релігійних об'єктів. Ці об'єкти паломництва використовуються не тільки в релігійному туризмі, але і як цікаві пізнавальні місця в інших видах туризму, зокрема в культурно-пізнавальному, сільському та екологічному. А також враховуючи важливість духовного відродження громадян України, розвитку інтересу іноземних туристів до релігійних та культурних цінностей різних конфесій актуальною буде підготовка рекомендацій та розробка заходів по організації та розвитку релігійного туризму в Львівській області.

Практичне значення результатів полягає у можливості їх використання у науково-дослідній сфері для подальших досліджень явища релігійного туризму та паломництва; у навчальній сфері у процесі викладання дисциплін та при підготовці навчальних підручників, посібників та методичних рекомендацій. 

Ключові слова. Релігійний туризм, паломництво, римо-католицька церква, Львівська область.

Список використаних джерел:

1.Бондаренко В. Релігійне життя в сучасній Україні: стан, тенденції та проблеми розвитку / В. Бондаренко // Людина і світ. — 2003. – № 12. – С. 19-39.

2.Вітюк І. Соборний стимул для розвитку релігійної толерантності та міжконфесійного діалогу / Ірина Вітюк // Україна і Ватикан : до і після Другого Ватиканського Собору : [науковий збірник] / [за заг. ред. доктора філос. наук П. Яроцького та ін.]. – К. : УАР, 2013. – 504 с.

3.Любіцева О. О. Паломництво та релігійний туризм : [Навч. посібник] / О. О. Любіцева, С. П. Романчук – К. : Альтерпрес, 2011. – 416 с.

4.Савчук Б. Молитовник-путівник для прочанина [Текст] / Б. Савчук. – Львів, 2006. – 278 с.

5.Каднічанський Д. Географія релігійного туризму в Україні : [навч. посібник] / Д. Каднічанський, А. Манько, Т. Завадовський [та ін.]. – Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2016. – 474 с.

Останнє оновлення на Середа, 05 червня 2019 07:23