English Ukrainian
v602 PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
Середа, 14 квітня 2021 15:36

page white acrobatЗавантажити

УДК 649                                                                                             https://doi.org/10.17721/2308-135X.2020.60.10-15

Бударіна Катерина Олексіївна

Національний університет харчових технологій, м. Київ, Україна

Шаран Лариса Олександрівна,

кандидат технічних наук, доцент Національний університет харчових технологій, м. Київ, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Бондар Наталія Петрівна,

кандидат технічних наук, доцент Національний університет харчових технологій, м. Київ, Україна

Губеня В'ячеслав Олександрович,

кандидат технічних наук, доцент Національний університет харчових технологій, м. Київ, Україна


ДОЦІЛЬНІСТЬ ВПРОВАДЖЕННЯ КРАФТОВОЇ КАВ'ЯРНІ У ЗАКЛАДІ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ

Мета. Метою статті є обґрунтування доцільності впровадження крафтової кав'ярні на базі готелю ділового призначення, зокрема втілення у технологію приготування кавового зерна місцевий етап підготовки сирої сировини. Адже згідно дослідження надання послуги організації приготування кавового напою у готелях не задовільний. А якість сировини залишає бажати кращого.

Методика. За методичну основи даної роботи виступають роботи вітчизняних та закордонних науковців у сфері гостинності, наукова періодика, ресурси мережі Інтернет. В методику входять узагальнюючі та статистичні дані, де відображено доцільність впровадження підготовчої операції обробки сировини при технології виготовлення кави саме на території закладу гостинності.

Результати. У результаті досліджень було проаналізовано світовий та вітчизняний досвід щодо впровадження крафтової кав'ярні у готелі ділового призначення. Встановлено, що така практика впровадження у вітчизняних та закордонних закладах гостинності відсутня. Було розроблено алгоритм впровадження крафтової кав'ярні, запропоновано шляхи використання вторинної сировини у додаткових послугах та підтверджено позитивний вплив кави на організм людини. Одержані результати впровадження допоможуть покращити культуру споживання кави та розширити її асортимент, при цьому надати підприємству гостинності можливість розвиватися і одержувати значні прибутки.

Наукова новизна. Доведено необхідність впровадження крафтової кав'ярні з власним обсмажу вальним цехом на території підприємства гостинності. Систематизовано світовий досвід щодо впровадження в Україні крафтової кав'ярні. Наведено асортимент додаткових послуг, які сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності закладу, а також дадуть можливість діловим людям у період відряджень насолоджуватися якісними кавовими напоями та підтримувати красу свого тіла.

Практична значимість. Представлені у роботі матеріали можуть бути використані для вдосконалення та розширення асортименту надаваємих додаткових послуг у вітчизняних підприємствах гостинності: розширити асортимент кавового зерна власного виробництва з різним ступенем прожарювання для виготовлення різноманітних кавових напоїв, зменшити витрати при закупці на аукціонах партій готового зерна, при цьому підвищити свою конкурентоспроможність не тільки в Україні, а й далеко поза її межами.

Ключові слова: підприємство гостинності, власна кав'ярня, додаткові послуги, конкурентоспроможність.

Список використаних джерел:

1. Сергій Ремінний. Секрети кави. – Київ:2016. – 608с. Видання 2-ге, доповнене.

2. Хімічний склад та харчова цінність кави [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://kavovakramnichka.blogspot.com/2013/01/blog-post_3337.

3. Ступені обсмаження кави [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://brayval-coffee.com.ua/ua/raznaya-stepen-obzharki-kofe/

4. Обладнання для кав'ярні [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://olegiya.com.ua/ua/articles/biznec-ideya-vidkruvaemo-kavyarnu-z-nylya.html

Надійшла до редколегії 13.12.2020

Останнє оновлення на П'ятниця, 16 квітня 2021 13:34